AF-Motors-siedziba-1-min

AF MOTORS

Autoryzowany Dealer i Serwis Ducati

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem Ducati, niewątpliwie jednej z najbardziej prestiżowych marek motocyklowych na świecie. W naszej siedzibie, która aktualnie mieści przy ul. Szosa Lubicka 141 w Toruniu, funkcjonuje przestronny i znakomicie wyposażony salon oraz renomowany serwis, który przez osiem lat działalności AF MOTORS zdobył uznanie szerokiej grupy posiadaczy Ducati z całej Polski.
Naszą działalność rozpoczęliśmy na początku 2012 roku. Dokładnie 12. maja dokonaliśmy uroczystego otwarcia salonu w jego pierwszej siedzibie przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu. Od maja 2018 roku salon i serwis funkcjonują pod nowym adresem, a konkretnie w nowoczesnym kompleksie przy ul. Szosa Lubicka 141.

AF-Motors-siedziba-2-min

Ponad pół wieku tradycji

Nasza firma jest częścią szerszej grupy Auto Frelik (obecnie AF Group), która już od 55 lat dzieli się z Klientami motoryzacyjną pasją.
Historia przedsiębiorstwa sięga aż 1966 roku, czyli czasów kiedy to p. Tadeusz Frelik otworzył w Toruniu swój pierwszy zakład blacharski. Choć od tego momentu minęło aż 55 lat, wielka fascynacja motoryzacją bynajmniej w nas nie zanika. Ta pasja w rodzinie Państwa Frelik przechodzi z pokolenia na pokolenie. Na czele wszystkich pokrewnych spółek AF Group stoi obecnie córka założyciela firmy – p. Anna Frelik. Nasze wieloletnie doświadczenie w połączeniu z poświęceniem i profesjonalizmem sprawia, że przedsiębiorstwo stale się rozwija, zyskując przy tym uznanie w oczach kolejnych Klientów i szerokie poważanie w branży motoryzacyjnej.
Dynamiczny rozwój grupy spowodował, że zaczęliśmy poszukiwać kolejnych odważnych wyzwań, nowych obszarów działalności. AF MOTORS to jedna z odpowiedzi na te wyzwania. Postawiliśmy na sprzedaż i autoryzowany serwis prawdopodobnie najbardziej pożądanej marki motocyklowej na świecie – DUCATI.
AF Group to obecnie także autoryzowane stacje dealerskie marek Mercedes-Benz, Jeep, Fiat Professional i Harley-Davidson działające w Toruniu i Bydgoszczy

Ducati-najbardziej-pożądane

Ducati – według wielu najbardziej pożądane motocykle świata

Dlaczego akurat DUCATI? Dlatego, że stawiamy na najlepsze, najbardziej uznane marki, a DUCATI to prawdziwy top w świecie motocykli. Maszyny z Bolonii dla wielu ludzi na całym świecie stały się motocyklowym synonimem doskonałości, obiektem masowego pożądania, wręcz motoryzacyjnymi dziełami sztuki.
Marka dzięki wyrafinowanemu włoskiemu stylowi, który miał bezpośrednie przełożenie na niezwykły design, a także nieprzeciętnym właściwościom jezdnym i sportowemu charakterowi bardzo szybko zdobyła rozgłos i szerokie uznanie nie tylko w słonecznej Italii, ale także daleko poza jej granicami. Ducati stało się jednym z symboli najbardziej zaawansowanej włoskiej myśli technologicznej.

AF Racing - sukces zrodzony z pasji

AF Racing Ducati Toruń Team – sportowy sukces zrodzony z pasji

W losy DUCATI od dziesięcioleci wpisany jest wyczynowy sport motocyklowy, rywalizacja na najwyższym poziomie mistrzowskim. Maszyny włoskiego producenta absolutnie dominowały w ostatnich dwóch dekadach w oficjalnych Mistrzostwach Świata Superbike (World Superbike FIM). Od początku tego czempionatu (czyli od 1988 roku) zawodnicy startujący na rumakach rodem z Bolonii aż 14-krotnie sięgali po indywidualne mistrzostwo globu. Do tego doszło 18 (!) tytułów mistrzowskich w kategorii producentów.
Ducati o sukcesy z powodzeniem walczy też w drugim z najbardziej prestiżowych cykli wyścigowych na świecie, czyli MotoGP. W 2007 roku australijski zawodnik Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata w tej królewskiej klasie. Sezon 2018 w MotoGP włoski team zakończył z aż trzema tytułami wicemistrzowskimi – w klasyfikacjach kierowców, zespołów i producentów.

Także ten sportowy charakter DUCATI i niesamowite możliwości tych motocykli do walki w wyścigach wpłynęły na nasz wybór – na decyzję, że postawiliśmy właśnie na tę markę! Również my od lat jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w wyczynowy sport motocyklowy. Te zaangażowanie przed laty przejawiało się m.in. w profesjonalnym sponsoringu zawodników i klubów, ale także sami z powodzeniem braliśmy udział w indywidualnej rywalizacji, osiągając sukcesy m.in. wyścigach motocyklowych, supermoto i cross-country.

W 2014 roku stworzyliśmy własny zespół wyścigowy – AF RACING DUCATI TORUŃ TEAM. W latach 2014-2018 zespół z sukcesami rywalizował w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Sięgnęliśmy m.in. po tytuły:

  • indywidualnego I-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2017 w klasie Superstock 1000
  • indywidualnego I-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2016 w klasie Superstock 1000
  • indywidualnego II-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 klasie Superstock 1000
  • I-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji producenckiej w klasie Superstock 1000 i II-Wicemistrzów Polski w klasie Superbike Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015
  • II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji producenckiej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2014
  • II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji klubowej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2016 (Motosport Team Toruń)
  • II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji klubowej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 (Motosport Team Toruń).

Od sezonu 2019 priorytetem stały się dla nas starty w Mistrzostwach i Pucharze Europy Centralnej ALPE ADRIA. Zakończyliśmy go z dużymi sukcesami, gdyż reprezentujący nasze barwy zawodnicy sięgnęli po kolejne tytuły. Robin Kraaikamp zwyciężył w pucharowej klasie 1000, Maciej Ukleja zajął w niej trzecie miejsce, z kolei Marko Jerman ubiegłoroczne mistrzostwa zakończył na czwartym miejscu w „królewskiej” klasie Superbike, w której przyszło mu rywalizować m.in. z utytułowanymi zawodnikami znanymi ze startów również w mistrzostwach świata i Europy. Historycznym sukcesem było również zwycięstwo Marko w jednej z rund czempionatu, która odbyła się w sierpniu na chorwackim Autodromie Grobnik. W sezonie 2020 nie startowaliśmy z powodu epidemii koronawirusa, która doprowadziła do odwołania wielu ważnych zawodów. W tym roku wracamy na tory, żeby walczyć o jak wysokie cele!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK