SUPERSPORT

Supersport-1

Sportowy duch na co dzień

Idealny dla aktywnych ludzi z bardzo sportowym zacięciem, dla wszystkich tych, którzy często korzystają z motocykla do jazdy po ulicach i w każdej z tych chwil chcieliby czuć emocje rodem z torów wyścigowych. To kwintesencja sportowego stylu znanego choćby z wyścigów WSBK dosłownie na wyciągnięcie ręki. Supersport to znakomite osiągi, ultranowoczesna technologia oraz kompaktowy, dynamiczny i niezwykle efektowny włoski design.

Supersport-2

Spokrewniony z Panigale

Projektanci z Ducati Design Center opracowali dla tej maszyny bardzo dynamiczną, sportową i smukłą linię, mocno nawiązującą stylistycznie do słynnych superbike’ów Ducati spod znaku Panigale. Zwłaszcza koncepcja agresywnego wyglądu przodu motocykla z dyskretnie umieszczonymi reflektorami i diodowymi światłami do jazdy dziennej nasuwa skojarzenia z najszybszymi motocyklami bolońskiego producenta.

Supersport-3

Topowa jakość prowadzenia

Ducati Supersport dzięki takimi parametrom jak sportowa geometria układu kierowniczego i rozstaw osi wynoszący 1478 mm zapewnia lekkie i precyzyjne prowadzenie, a także maksymalną wydajność i stabilność w zakrętach oraz przy dużej prędkości. Wspomaga to też rozmiar tylnej, sportowej opony (180/55), który wpływa na doskonałe prowadzenie w połączeniu ze zoptymalizowaną powierzchnią styku. Podobnie jak wszystkie rasowe sportowe Ducati również Supersport posiada regulowane zawieszenie i jednostronny, odlewany wahacz, który z jednej strony jest lekki, ale z drugiej – bardzo sztywny. Z przodu zamontowano w pełni regulowany widelec Marzocchi o średnicy rur 43 mm. Z kolei z tyłu pracuje centralny amortyzator Sachs, przymocowany do tylnego cylindra na jednym końcu i wahacza na drugim. Układ hamulcowy Supersporta pod względem technicznym i wizualnym jest bardzo zbliżony do tego, jaki stosuje się w superbike’ach najwyższej klasy.

Supersport-4

Sport pod kontrolą

Dzięki sprawdzonemu w innych modelach pakietowi Ducati Safety Pack, w skład którego wchodzi doskonały ABS firmy Bosh oraz świetna kontrola trakcji kierowca niezależnie od warunków dysponuje szerokim marginesem bezpieczeństwa. Wszystko to  do spółki z wieloma dostępnymi akcesoriami, najwyższej klasy osprzętem oraz długimi interwałami pomiędzy serwisami daje w efekcie motocykl kompletny i zaspokajający wiele potrzeb.

Supersport-5

Tor, miasto a może jednak trasa?

Supersport napędzany jest nowoczesnym, bardzo wszechstronnym dwucylindrowym silnikiem o mocy 110 KM i prawie 98 Nm momentu obrotowego, z którego 80% dostępne jest już od 3000 obr/min. To wiele świadczy o wszechstronności tego pojazdu. Nieważne czy szukasz zabawy na torze, chcesz jeździć nim do pracy, czy też potrzebujesz na dalsze wypady za miasto ze znajomymi – Supersport dostosuje się do Ciebie i zapewni Ci to, czego od niego w danym momencie wymagasz. Dostępne są trzy tryby jazdy – Sport, Touring i Urban, różniące się osiąganą mocą, krzywą momentu obrotowego, czułością systemów ABS i kontroli trakcji. Dzięki temu temperament i charakter Supersporta może być idealnie dopasowany do aktualnych warunków bądź nastroju kierowcy. Każdy z tych przygotowanych trybów pracy, może być edytowany tak, by nawet najbardziej specyficzne ustawienia były dostępne za pomocą jednego „kliknięcia”.

DUCATI SUPERSPORT – zobacz film promocyjny

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK