E-SCRAMBLER

1

Ducati dla cyklisty, rower dla motocyklisty

Ducati jest marką bardzo ceniącą sobie tradycję, ale też idącą z duchem czasu i wieloma aktualnymi trendami. Stąd też ciągle rozszerza obszary swojej działalności. Wiemy, jak w obecnych czasach nam wszystkim, nawet najbardziej zapalonym pasjonatom motoryzacji, potrzebny jest również wysiłek fizyczny. W końcu ruch to zdrowie, tym bardziej „w pięknych okolicznościach przyrody”. Zdajemy sobie sprawę też z tego, że w wielu przypadkach aktualnie to właśnie rower jest najlepszym źródłem codziennego transportu, co jest związane choćby z brakiem w wielu miastach miejsc parkingowych dla aut i motocykli. W tym przypadku Ducati też przychodzi z pomocą! Co więcej, wiemy, jak dla wielu Ducatistów ważne są wartości rodzinne i relacje z bliskimi. Teraz fani naszej marki będą mogli wybrać się na Ducati nie tylko na motocyklowy wypad z gronem znajomych, ale też na rowerową wycieczkę z rodziną, nawet dziećmi. Poznajcie nasz znakomity, uniwersalny rower elektryczny E-SCRAMBLER, który doceniają nie tylko miłośnicy maszyn z Bolonii, ale też bardzo wytrawni cykliści.

2

E-Scrambler – idealny do miasta

Sukces elektrycznych rowerów MTB z serii MIG, stworzonych głównie do walki z bezdrożami, zachęcił Ducati do wykonania kolejnego kroku i przygotowania projektu, który będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy na tego typu jednośladach mają zamiar poruszać się głównie po mieście. Dziś w tej grupie nie brakuje już przedstawicieli wszystkich stanów i grup społecznych, także osób dobrze sytuowanych, ceniących sobie niezaprzeczalne atuty rowerów. W dzisiejszych czasach to właśnie tego typu jednoślady nierzadko są najlepszą odpowiedzią na uliczny tłok i brak miejsc parkingowych w wielu miastach. Ducati przed kilkoma laty stworzyło markę Scrambler, czyli rodzinę niezawodnych, uniwersalnych i łatwych w prowadzeniu motocykli, idealnych m.in. do walki z ulicznym tłokiem. Jest to jednocześnie seria pojazdów o klasycznej linii i do nabycia w dobrych cenach. E-Scrambler to rowerowa wersja tej koncepcji.

3

Uniwersalny rower trekkingowy

Choć E-Scramblera stworzono z myślą o tradycyjnym, klasycznym rowerze, idealnie nadającym się do codziennej jazdy po mieście, to jednak posiada on wiele cech czyniących z niego naprawdę uniwersalny, trekkingowy jednoślad, który świetnie sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Jest on idealny nie tylko na dojazdy do pracy lub szkoły. Jak na prawdziwy rower trekkingowy przystało, został on zaprojektowany również pod kątem przemierzania długich tras w zróżnicowanym terenie. Wbudowany silnik elektryczny Shimano Steps E7000 z długim czasem zasilania (bateria Shimano – 504Wh) sprawia, że bez względu na Twoją kondycję fizyczną będziesz w stanie znakomicie radzić sobie na długich wycieczkach za miastem w nawet bardzo wymagających warunkach.

4

Żywotna bateria, 25km/h bez pomocy mięśni

E-Scrambler jest doskonałym rozwiązaniem też dla tych, którzy w trakcie wycieczek rowerowych nie lubią za bardzo się przemęczać. Wbudowany w ramę napęd elektryczny na płaskich trasach pozwala uzyskać prędkość aż 25km/h. Jeżeli kierowca chciałby jeszcze bardziej się rozpędzić, to dopiero wówczas musi zacząć pedałować. Te ograniczenie wynika z dyrektyw Unii Europejskiej, gdyż taki pojazd według unijnych wytycznych pozostaje rowerem, którego nie ma potrzeby rejestrować, a do prowadzenia go na terenie wspólnoty nie jest wymagane żadne prawo jazdy.

5

Marki zobowiązują

E-Scrambler, podobnie jak wszystkie pozostałe rowerowe modele Ducati, został stworzony dzięki współpracy marki z Bolonii z inną renomowaną włoską firmą – Thok Bikes, czyli znanym z jakości producentem rowerów elektrycznych. Ta kooperacja dała efekt w postaci nowej rodziny znakomitych jednośladów. Przy produkcji E-Scramblera zastosowano najwyższej jakości komponenty. Rower został zbudowany na najnowocześniejszej ramie z hydroformowanych rur o zmiennej grubości, wykonanych ze stopu aluminium 6061 oraz elementów kutych i wykonanych metodą CNC. E-Scrambler wyposażony jest nowoczesne rozwiązania techniczne odpowiadające za komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, w tym za bardzo wydajne hamulce i świetne opony Pirelli Cycl-e GT 27,5″x2.35.

6

Wygląda jak Scrambler, bo... to jest Scrambler

Ten rower należy do rodziny Scramblerów bynajmniej nie tylko z nazwy. Skojarzenia z motocyklową inspiracją są tutaj wyraźnie widoczne. Ten miejsko-trekkingowy model w swojej stylistyce łączy szereg elementów charakterystycznych dla motocykli z tej słynnej serii, czyli klasyczną, tradycyjną, stonowaną linię, zwartą, harmonijną konstrukcję ze sportowymi akcentami i słynnym włoskim smakiem. Do tego występuję w czarno-żółtej kolorystyce, kojarzącej się z podstawowym brandingiem motocyklowej rodziny i barwami choćby takich modeli jak choćby Icon czy Full Throttle. Jest bardzo poręczny i łatwy w prowadzeniu jak każdy Scrambler. Atutem tego wyjątkowego elektrycznego roweru, podobnie jak w przypadku motocyklowej braci, jest też atrakcyjna jak na jakoś tego produktu, wyważona cena.

escrambler-matte-grey-lt-dx

Czarny brat klasyka, czyli nowość 2021

Motocyklowe Scramblery tworzą bardzo szeroką i barwną rodzinę. Ta e-Scramblerowa jeszcze taka szeroka nie jest, ale doskonale od dwóch lat znany żółto-czarny model zyskał młodszego brata. Tegoroczna nowość to wersja w ciemnoszarym matowym malowaniu po jeszcze innych małych optycznych i technicznych modyfikacjach.  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK